Trump tvrdí, že Starmer si svojou politikou pri energetike a migrácii „veľmi uškodil“
Podľa Trumpa bolo chybou aj to, že Starmer umožnil výstavbu „veterných elektrární všade navôkol“.

Americký prezident Donald Trump kritizoval pôsobenie odchádzajúceho britského premiéra Keira Starmera, ktorý v pondelok oznámil zámer odstúpiť z funkcie. Podľa Trumpa si Starmer „veľmi uškodil“ svojím prístupom k energetike, migrácii a vzťahom s Washingtonom, informovala agentúra AFP, píše TASR.
„Myslím si, že je to milý človek,“ povedal Trump novinárom počas podujatia v Oválnej pracovni. Následne však Starmerovi vytkol nesprávne riadenie britskej energetickej politiky, pretože nevyužíva zásoby ropy v Severnom mori. Podľa Trumpa bolo chybou aj to, že Starmer umožnil výstavbu „veterných elektrární všade navôkol“.
Trump poukázal i na paradox, keď „Spojené kráľovstvo nakupuje veľkú časť svojej energie....z Nórska“, ktoré ropu ťaží v Severnom mori, z ktorého má Británia oveľa väčší diel, ale „nechce ho využívať z environmentálnych dôvodov.“
Trump, ktorý odchod Starmera predpovedal v príspevku na svojej sociálnej sieti Truth Social, uviedol, že britský premiér je „tak trochu jeho priateľom“, ale v otázkach aliancie NATO a vojny s Iránom nepodporoval Spojené štáty dostatočne.
