Starmera možno nahradí Burnham. Starosta Veľkého Manchestru zložil sľub
Premiérom by sa Burnham mohol stať už v polovici júla.

Premiérom by sa Burnham mohol stať už v polovici júla.

Starosta Veľkého Manchestru a poslanec Labouristickej strany Andy Burnham v pondelok v Londýne zložil poslanecký sľub. Vedúci kandidát si tak pripravil pôdu na to, aby nahradil odchádzajúceho premiéra Keira Starmera, ktorý odstúpi aj z vedenia Labouristickej strany.
Starmer len pár hodín predtým oznámil, že odstúpi z funkcie predsedu vlády a tiež z pozície lídra Labouristickej strany. Tlak na jeho odstúpenie sa zvýšil po tom, čo Burnham minulý týždeň zvíťazil v kľúčových doplňovacích voľbách v obvode Makerfield. Burnham si tak opätovne zabezpečil kreslo v parlamente.
Starosta Manchestru po Starmerovom oznámení informoval, že bude kandidovať za lídra labouristov.
JurajJ
Pred dňom
takze, cisto "lingvisticky", toho kto na mosluimskych nasilnikov len cumel nahradi ten, kto bude palit šunku (na namestiach?), lebo je to necista potravina