Raši vyhlásil voľby do orgánov územnej samosprávy na 24. októbra
Spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov sa budú konať 24. októbra tohto roka.

Termín volieb vyhlásil v utorok predseda Národnej rady (NR) SR Richard Raši (Hlas-SD). Rozhodnutie o vyhlásení volieb bude zverejnené v zbierke zákonov v stredu (24. 6.).
Predseda NR SR vyzval občanov, aby využili svoje ústavné právo a zúčastnili sa na voľbách. „Verím, že spolu vyberieme kandidátov, ktorí majú víziu podporenú vlastným životným príbehom, prácou, ktorú už odviedli a dôverou ľudí, ktorú si získali. Majú za sebou viditeľné výsledky, nové projekty, lepšie služby, transparentné hospodárenie či schopnosť dotiahnuť veci do konca,“ povedal vo svojom vyhlásení. Vo voľbách do orgánov územnej samosprávy môže podľa Rašiho každý občan svojím hlasom ovplyvniť budúcnosť miesta, v ktorom žije. „Sú potvrdením toho, že naša spoločnosť stojí na aktívnej účasti ľudí a nie na pasivite,“ dodal.
Voliči si budú v jeden deň vyberať starostu, respektíve primátora, poslancov obecného, respektíve mestského zastupiteľstva, ako aj predsedu samosprávneho kraja a poslancov krajského zastupiteľstva. V prípade Bratislavy a Košíc sa budú voliť aj starostovia mestských častí a poslanci miestnych zastupiteľstiev.
