Babiš: Myslel som si, že prezident bude nad vecou
Je to celé zvláštne, prečo (Pavel) tak veľmi trvá na tej Ankare, kde tie veci musíme skutočne obhajovať my ako vláda, uviedol Babiš.

Český premiér Andrej Babiš podľa svojich slov nerozumie, prečo sa prezident Petr Pavel rozhodol podať kompetenčnú žalobu na Ústavný súd. Odmietol, že by vláda bránila hlave štátu v zahraničných cestách. Situácia ho vraj mrzí, lebo by sa namiesto tohto sporu mohlo radšej hovoriť o podľa neho dôležitejších veciach.
Povedal to v utorok na brífingu pred odletom na summit premiérov krajín Vyšehradskej štvorky do Maďarska.
„Ja tomu nerozumiem, pán prezident absolvoval 61 zahraničných ciest, z toho za našej vlády desať. Navštívil 12 rôznych krajín, schválili sme jeho účasť na Valnom zhromaždení OSN. A v Ústave je jasne napísané, že tieto aktivity sú s mandátom vlády, takže nerozumiem tomu. Myslel som si, že pán prezident bude trošku nad vecou, celé je to také zvláštne,“ čudoval sa Babiš.
