Lavrov: Európa je hrozbou, USA sa vzdávajú role sprostredkovateľa
Rusko slovami šéfa svojej diplomacie Sergeja Lavrova v utorok vyhlásilo, že Európa predstavuje „hrozbu pre medzinárodný mier a bezpečnosť“

Zároveň uviedlo, že Spojené štáty sa už nesnažia zohrávať úlohu „objektívneho sprostredkovateľa“ v rámci snáh o ukončenie ruskej vojny na Ukrajine. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.
Rokovania pod vedením USA o ukončení konfliktu boli dlho uviaznuté v dôsledku vojny na Blízkom východe, ktorú vo februári začali Spojené štáty a Izrael útokom na Irán. Počas júnového summitu G7 sa však svetoví lídri vrátane amerického prezident Donalda Trumpa dohodli na záverečnom vyhlásení, ktoré sa venovalo aj vojne na Ukrajine. Lídri súhlasili so zvýšením dodávok prostriedkov protivzdušnej obrany pre Kyjev a zintenzívnením tlaku na ruskú „vojnovú ekonomiku“ prostredníctvom sprísnenia sankcií.
