Trump tvrdí, že Starmer si politikou pri energetike a migrácii veľmi uškodil
Podľa Trumpa bolo chybou aj to, že Starmer umožnil výstavbu „veterných elektrární všade navôkol“.

Podľa Trumpa bolo chybou aj to, že Starmer umožnil výstavbu „veterných elektrární všade navôkol“.

Americký prezident Donald Trump kritizoval pôsobenie odchádzajúceho britského premiéra Keira Starmera, ktorý v pondelok oznámil zámer odstúpiť z funkcie. Podľa Trumpa si Starmer „veľmi uškodil“ svojím prístupom k energetike, migrácii a vzťahom s Washingtonom, informovala agentúra AFP, píše TASR.
„Myslím si, že je to milý človek,“ povedal Trump novinárom počas podujatia v Oválnej pracovni. Následne však Starmerovi vytkol nesprávne riadenie britskej energetickej politiky, pretože nevyužíva zásoby ropy v Severnom mori. Podľa Trumpa bolo chybou aj to, že Starmer umožnil výstavbu „veterných elektrární všade navôkol“.
Trump poukázal i na paradox, keď „Spojené kráľovstvo nakupuje veľkú časť svojej energie....z Nórska“, ktoré ropu ťaží v Severnom mori, z ktorého má Británia oveľa väčší diel, ale „nechce ho využívať z environmentálnych dôvodov.“
Trump, ktorý odchod Starmera predpovedal v príspevku na svojej sociálnej sieti Truth Social, uviedol, že britský premiér je „tak trochu jeho priateľom“, ale v otázkach aliancie NATO a vojny s Iránom nepodporoval Spojené štáty dostatočne.
Bubák Čumbulák
Približne pred 4 hodinami
myslím si, že je to milý človek. No ten "milý človek" prepustil 13 000 sexuálnych násilníkov z pakistanských gangov len s napomenutím, aby mohli pokračovať a potrestať svoje obete, ktoré vypovedali. Skutočný rozsah zločinov, zotročovanie dievčat pôvodných Britov, ich sexuálne otroctvo, ... to proste jeden nemôže veriť, že policajti, učitelia, sociálni pracovníci, úradníci... že to všetko kryli desiatky rokov!!! že "milý človek", jdu ven blejt, velebnosti