Nawrocki: Bez prekonania demografickej krízy nevybudujeme úspešné štáty
Prezident odmietol nahrádzanie prirodzeného populačného vývoja migráciou.

Prezident odmietol nahrádzanie prirodzeného populačného vývoja migráciou.

Poľský prezident Karol Nawrocki na konferencii Poland future summit v pondelok vyhlásil, že demografická kríza predstavuje jednu z kľúčových výziev pre budúcnosť krajiny aj celej Európy, v ktorej nastala explózia bezdetnosti. Podľa neho nie je možné dlhodobo udržať hospodársky rast ani bezpečnosť bez zvrátenia nepriaznivých demografických trendov.
„Silný, bezpečný a rozvíjajúci sa štát sa nepodarí vybudovať bez prekonania demografickej krízy, ktorá dnes zasahuje celý kontinent, Poľsko aj všetky naše regióny,“ povedal. Dodal, že bez zastavenia poklesu počtu obyvateľov môžu byť v budúcnosti ohrozené viaceré úspechy dosiahnuté v oblasti hospodárskeho rozvoja a bezpečnosti.
Za jednu z príčin nepriaznivého vývoja označil kultúrne a spoločenské zmeny. „V celej Európe nastala explózia bezdetnosti a samotná iniciatíva prezidenta či politikov demografickú krízu nezastaví,“ uviedol. Zdôraznil, že problém sa týka celej spoločnosti a vyžaduje si zmenu spôsobu uvažovania o rodine a rodičovstve.
Mivo
Približne pred 2 hodinami
To by si mal prečítať Fico, aby prestal strašiť " 100-tis. Voľných miest v priemysle" a umožnil masívnu inváziu Indoromov a moslimov ( Tatarov) zo strednej Ázie.
Peťo T.
Pred 36 minútami
Dostupnosť bývania pre mladé páry. Ľudia nechcú už živoriť a žiť od výplaty k výplate. Dajme mladým párom bývanie a budú aj deti, keď nebudú mať nôž na krku. Čo má muž z toho, keď musí robiť od rána do večera a doma ho čaká manželka s nervami, že sa nezaujíma o deti? Už mi tá debata o demografii ide na nervy. Dajme mladým bývanie a budú aj deti.