Odstránil dúhové vlajky z budapeštianskeho mosta, čelí trestnému oznámeniu
Muž, ktorý z Alžbetinho mosta zhodil desiatky dúhových vlajok do Dunaja, by to zajtra urobil znovu.
Zahraničie

Progresívny primátor Budapešti Gergely Karácsony dal v júni na Alžbetin most v Budapešti kvôli nadchádujúcemi pochodu LGBT hrdosti vystaviť desiatky dúhových vlajok.
Išlo o takzvané vlajky pokroku, čiže zobrazenie dúhy s trojuholníkovými prídavkami symbolizujúcimi transgenderizmus, hnutie Black Lives Matter a „intersexualitu“.
Nemenovaný 58-ročný maďarský občan však 21. júna všetky tieto vlajky, za bieleho dňa, zhodil z mosta do Dunaja. Videá tohto aktu sa na sociálnych sieťach tešia obľube.
