Bývalú prvú dámu Južnej Kórey odsúdili na sedem rokov väzenia za úplatkárstvo
Kim Kon-hi (53) si už odpykáva trest, ktorý jej v apríli juhokórejský odvolací súd sprísnil z pôvodných 20 mesiacov na štyri roky väzenia.
Zahraničie

Kim Kon-hi (53) si už odpykáva trest, ktorý jej v apríli juhokórejský odvolací súd sprísnil z pôvodných 20 mesiacov na štyri roky väzenia.

Súd v Soule v piatok odsúdil bývalú prvú dámu Južnej Kórey Kim Kon-hi na sedem rokov väzenia za prijímanie drahých darov výmenou za zabezpečenie pracovných miest a obchodných výhod. TASR o tom informuje podľa správy agentúry Jonhap.
Tím špeciálneho prokurátora žiadal trest odňatia slobody v dĺžke 7,5 roka tvrdiac, že bývalá prvá dáma opakovane využívala svoje postavenie na uskutočňovanie osobných obchodných transakcií. Jej manžel, exprezident Jun Sok-jol, bol tento rok vo februári odsúdený na doživotie za to, že v decembri 2024 vyhlásil v krajine stanné právo.