Fico odcestoval do Gdaňska na konferenciu o povojnovej obnove Ukrajiny
Ukrajinskú delegáciu povedie namiesto pôvodne avizovaného prezidenta Volodymyra Zelenského podpredsedníčka vlády a ministerka hospodárstva Julija Svyrydenková.

Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) vo štvrtok odcestoval do poľského mesta Gdaňsk, kde sa zúčastní na medzinárodnej konferencii o obnove Ukrajiny. Informoval o tom tlačový odbor Úradu vlády SR.
Podujatie v Gdaňsku je hlavným medzinárodným fórom venovaným koordinácii medzinárodnej pomoci a investícií do povojnovej obnovy Ukrajiny a prvý raz sa koná v Poľsku. Nadväzuje na predchádzajúce ročníky v Lugane, Londýne, Berlíne a Ríme. Jej cieľom je posilniť medzinárodnú podporu povojnovej obnovy Ukrajiny a podporiť investície do jej hospodárstva. Zúčastnia sa na nej početné politické a podnikateľské delegácie vrátane nemeckého kancelára Friedricha Merza, či českého premiéra Andreja Babiša.
Ukrajinskú delegáciu povedie namiesto pôvodne avizovaného prezidenta Volodymyra Zelenského podpredsedníčka vlády a ministerka hospodárstva Julija Svyrydenková.
Konferencia v Gdaňsku je už piatou konferenciou tohto typu a podľa viacerých médií bude aj najväčšou s rekordnou účasťou.
