Poľsko a Česko budú na summite NATO vystupovať jednotne, uviedol minister
Ministri vo Varšave diskutovali aj o prítomnosti českých vojakov v Poľsku v rámci podpory východného krídla NATO.

Poľsko a Česko budú na nadchádzajúcom summite NATO v Ankare vystupovať jednotne. V stredu to vyhlásil poľský minister obrany Wladyslaw Kosiniak-Kamysz po stretnutí so svojím českým náprotivkom Jaromírom Zůnom vo Varšave. Schôdzka bola prípravou na summit NATO, ako aj stretnutie ministrov obrany Česka, Maďarska, Poľska a Slovenska, ktoré sa uskutoční vo štvrtok v Budapešti.
Varšava a Praha sa podľa poľského ministra zhodujú okrem iného na pláne výstavby plynovodov zo západného Nemecka do Poľska, Česka a pobaltských štátov s cieľom vzdorovať hrozbám zo strany Ruska.
Ministri vo Varšave diskutovali aj o prítomnosti českých vojakov v Poľsku v rámci podpory východného krídla NATO, poľsko-ukrajinských vzťahoch, prevádzke stíhačiek F-35, ktoré Poľsko nedávno prevzalo a ktoré má Česko prevziať v roku 2029, ako aj o spoločnom úsilí o zlepšenie zručností pilotov.
