Česko: Ozbrojeného muža z Čelákovíc už stíha polícia, cez víkend sa fotil s Babišom
Českí kriminalisti začali stíhať muža, ktorý mal v utorok so strelnou zbraňou údajne namierené k učilišťu v Čelákoviciach neďaleko Prahy.

Obvinili ho z nebezpečného vyhrážania sa a v prípade preukázania viny mu hrozí až trojročný trest väzenia. V stredu to uviedla hovorkyňa polície Stredočeského kraja Barbora Schneeweissová. Denník Blesk upozornil na to, že muž cez víkend prišiel na akciu vlády, kde sa fotil s premiérom Andrejom Babišom, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.
„Nymburskí kriminalisti začali trestné stíhanie 55-ročného muža a obvinili ho z trestného činu nebezpečné vyhrážanie sa. Dôvody mužovho konania kriminalisti naďalej vyšetrujú,“ napísala hovorkyňa na webe polície. Dodala, že obvinený bol umiestnený do zdravotníckeho zariadenia.
Podľa hovorkyne dostala polícia informáciu o ozbrojenom mužovi v údajne zlom psychickom stave v utorok ráno od jemu blízkej osoby, ktorá zavolala na linku 158. Podľa oznamovateľa mal namierené k učilišťu, kam vyrazila aj zásahová jednotka. Polícia školu aj jej okolie prehľadala a následne uzavrela. Medzitým iní policajti pátrali po mužovi na území Čelákovíc.
Neskôr na základe zistených informácií pátranie rozšírili na širšie okolie vrátane Královohradeckého kraja a Prahy, kde muža pred 14.00 h zadržali v štvrti Strašnice. Údajne smeroval k ministerstvu vnútra a školstva, preto v ich okolí z preventívnych dôvodov rozšírili bezpečnostné opatrenia.
