Kim Čong-un: Vyzbrojujeme námorníctvo jadrovými zbraňami
Severokórejský vodca zároveň odhalil plány na výstavbu vojnových lodí s výtlakom 10-tisíc ton.
Zahraničie

Severokórejský vodca zároveň odhalil plány na výstavbu vojnových lodí s výtlakom 10-tisíc ton.

Severokórejský vodca Kim Čong-un vyhlásil, že jeho krajina „vyzbrojuje námorníctvo jadrovými zbraňami“, informovali v stredu štátne médiá. Zároveň odhalil plány na výstavbu vojnových lodí s výtlakom 10-tisíc ton.
Tieto vyjadrenia zazneli v utorok pri uvedení do prevádzky lode Čche Hjon - jednej z dvoch vojnových lodí s výtlakom približne 5-tisíc ton, ktoré jadrová krajina predstavila vlani v apríli - v prístavnom meste Nampcho, uviedla agentúra KCNA.
„Program vyzbrojovania námorníctva jadrovými zbraňami postupuje podľa plánu,“ povedal Kim údajne počas slávnosti.