Projekt Fórum mal zrejme viac účtov, ako ukázal
Existujú minimálne dva ďalšie účty, s ktorými v Projekte Fórum pracovali a na ktoré odišli desiatky tisíc eur.

Existujú minimálne dva ďalšie účty, s ktorými v Projekte Fórum pracovali a na ktoré odišli desiatky tisíc eur.

Po tom, čo Marta Šimečková minulý týždeň zverejnila výpisy z účtu Projektu Fórum, ako aj svoju výpoveď na polícii, zdalo sa, že pred verejnosťou odkryla karty. V skutočnosti však z výpisov z účtu vyplýva, že Projekt Fórum, poprípade jeho konateľky, mali minimálne dva ďalšie účty, ktoré aktívne využívali.
Prvý z nich je vedený taktiež ako ten hlavný v Tatra banke, má koncovku 5184 a vo vyúčtovaní sa viackrát vyskytuje s poznámkou k platbe „Projekt Fórum“. Na tento účet viackrát odchádzajú peniaze a viackrát z neho aj prichádzajú. Vo výpisoch sa prvýkrát objavuje 6. júna 2018. V tento deň poslalo na hlavné konto Projektu Fórum takmer 50-tisícový grant ministerstvo spravodlivosti. V rovnaký deň na druhé číslo účtu odišlo 36-tisíc eur. O pár mesiacov nato ďalších štyritisíc eur.

Následne sa situácia otočila a z tohto účtu prichádzajú peniaze späť na hlavné konto. Väčšinou sú to nižšie sumy, no nie je to pravidlom. Zdá sa pritom, že pomocou tohto druhého účtu Puková so Šimečkovou zachraňujú hlavný, keď už na ňom nemajú peniaze a potrebujú niečo vyplatiť.
Ukazuje to napríklad situácia z 2. decembra 2019, keď z tohto účtu prišlo na hlavný 1 980 eur a hneď vzápätí z hlavného odišlo 1 668 eur s poznámkou „preprava“. O tri dni nato prišlo znova z druhého účtu na hlavný 1 000 eur a ešte v ten istý deň odišlo 700 a 400 eur za ozvučenie, video a stream a následne 10 eur spoločnosti Swan Mobile.
Ďalší účet, ktorý sa pomerne často vyskytuje vo výpise z hlavného účtu, je vedený v Slovenskej sporiteľni. Zdá sa, že k tomuto účtu je vydaná aj kreditná karta, na ktorej je možné ísť do mínusu, keďže platby na tento účet sú vždy vedené s poznámkou „kontokorent“.
Kto používal tento účet, čo z neho bolo platené a prečo naň odchádzali platby podobne ako v predchádzajúcom prípade, nevieme. Vidíme však, že na toto konto pomerne často odchádzajú peniaze hneď po tom, čo na účet Projektu Fórum dorazí dotácia. Napríklad 7. februára 2020 prišla Projektu Fórum dotácia od spoločnosti Allianz v hodnote 4 530 eur a v ten istý deň odišla platba na konto v Sporiteľni v hodnote 900 eur s poznámkou „kontokorent“.

To isté sa opakovalo aj 23. mája 2022, keď Projektu Fórum prišlo na účet 6 666 eur, taktiež od Allianzu, a ešte v ten istý deň odišlo na spomínaný účet 600 eur. Ako obvykle s poznámkou „kontokorent“.
Podľa našich zistení takýmto spôsobom odišlo zo základného účtu na účet v Slovenskej sporiteľni približne 18-tisíc eur. Čo sa týka druhého účtu v Tatra banke, na ten z hlavného odišlo približne 40-tisíc eur a vrátilo sa približne 13-tisíc eur, čo znamená, že jeho majiteľ je, čo sa týka platieb z hlavného účtu, v pluse 27-tisíc eur.
Je pritom možné, že takýchto účtov mohlo byť aj viac. Ukazuje to prípad ďalšieho účtu v Tatra banke s koncovkou 5248, na ktorý 7. februára 2020 odišlo 1 600 eur, taktiež s poznámkou „kontokorent“.
Jedna_mladšia_teta
Približne pred 2 mesiacmi
Marker výborne pokrýva túto kauzu
Jedna_mladšia_teta
Približne pred 2 mesiacmi
Super to robíte pán Čop.
johny bravo
Približne pred 2 mesiacmi
nie je na tej fotke sudruzka pukova? Ta pukova, o ktorej simecka (na tej istej fotke) hovori, ze ju dobre nepozna? Pekne sa tato rodinka zamotava do vlastnych klamstiev.
Plepo
Približne pred 2 mesiacmi
Okrem super investigatívy aj dobrá fotečka. Ktože to tam sedí s týmito podarenými fakturantami a zbožne kuká na Šimečku? Ctihodný progresívny pražský farár Tomáš Halík, ktorý sa tak dojemne stará o demokraciu na Slovensku! No pekne!
Polynka
Približne pred 2 mesiacmi
Odsudzujeme Šimečkovcov. Ale povedzme si úprimne. Kto viac nahral na smeč vláde, na odkrytie "šikovnosti" politických mimovládok, prideľovaných dotácií a grantov viac, ako táto podarená rodinka. Poďakujme im a vláda hurá na realistický zákon o priehľadnosti ich financovania a nakladania s pridelenými €. Ich def. zrušenie, EÚ zavrhne...však sú svoji, všakáno. Úplne sa odkryli aj Ich médiá. Presstitúti sa predháňali v ich trápnej a neodbornej obhajobe. Až pod ťarchou dôkazov sa s hrozeným výrazom domáhajú od Svojich "analytikov" odpovede na otázku "Čo by mal Šimečka v tejto situácii urobiť"/napr. Jánošová - JOJ a nielen/, ale aj naďalej urputne vymýšľajú nové a nové bájky. Na jeho obhajobu.