Kásim: Dohoda Washingtonu a Teheránu je porážkou USA a Izraela
Vodca libanonského militantného hnutia Hizballáh Naím Kásim uviedol, že dohoda medzi USA a Iránom je vyhlásením porážky zo strany Izraela a Washingtonu,
Zahraničie

Vodca libanonského militantného hnutia Hizballáh Naím Kásim uviedol, že dohoda medzi USA a Iránom je vyhlásením porážky zo strany Izraela a Washingtonu,

Izrael podľa jeho slov nemá inú možnosť, iba sa bezpodmienečne stiahnuť z libanonských oblastí, ktoré okupuje. Kásim zároveň odmietol normalizáciu vzťahov medzi Libanonom a Izraelom, informuje TASR podľa správy agentúry AFP.
„Chceli veľkú vojnu... s cieľom eliminovať našu existenciu,“ povedal Kásim. „Boli sme schopní zastaviť túto agresiu a dosiahnuť veľké víťazstvo... Zničili sme izraelsko-americký projekt a vstúpili sme do novej fázy,“ pokračoval s tým, že Iránu sa podarilo dosiahnuť memorandum o porozumení, „ktoré je oficiálnym vyhlásením porážky Ameriky a Izraela“.