Za koniec vojny protestovalo v Izraeli pol milióna ľudí, tvrdia organizátori
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu protestujúcich obvinil, že svojimi akciami posilňujú Hamas.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu protestujúcich obvinil, že svojimi akciami posilňujú Hamas.

Tisíce Izraelčanov v nedeľu opäť demonštrovali za ukončenie vojny v Pásme Gazy a prepustenie zvyšných rukojemníkov, ktorých tam zadržiava palestínske militantné hnutie Hamas a jeho spojenci. Protesty organizované Fórom rodín rukojemníkov kritizoval premiér Benjamin Netanjahu a krajne pravicový minister financií Becalel Smotrič.
Demonštranti zablokovali mnohé cesty po celom Izraeli vrátane diaľnice medzi Tel Avivom a Jeruzalemom. Mávali modro-bielymi izraelskými vlajkami, ako aj žltými vlajkami symbolizujúcimi solidaritu s rukojemníkmi. Skandovali slogany ako „Všetkých ich priveďte domov“ či „Ukončite vojnu“.
Podľa odhadov polície sa len v Tel Avive v nedeľu večer zhromaždilo viac ako 200-tisíc demonštrantov. Organizátori tvrdia, že v celej krajine protesty pritiahli takmer pol milióna ľudí. Polícia zadržala viac ako 30 demonštrantov.
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu protestujúcich obvinil, že svojimi akciami posilňujú Hamas.
Gorazd
Pred 10 mesiacmi
Hm, asi zase Židia, čo nenávidia samých seba.. ..či ako to vraví Bibi a jemu podobní zabijaci o odporcoch šialenej genocídnej politiky izraelskej vlády z vlastných radov.
seph
Pred 10 mesiacmi
V tejto tasr správe sa píše o protestoch na záchranu 20 zajatcov. Nepíše sa, žeby protestovali za záchranu iných životov